esmaspäev, 28. august 2023

Joonia mere saared. Kefaloniá.

Oleme jõudnud Joonia mere saartele, mis on Kreeka saarerühmadest kõige rohelisemad ja viljakamad. Neid iseloomustavad oliivisalud ja küpressid.

Enne lõunat nautisime veemõnusid Joonia saartest suurima Kefaloniá lähedal. Seda imetabase maastiku, tiheda taimestiku, kuldsete liivarandade, traditsiooniliste külade, välja kaevatud varemete ning veneetsialiku lossiga mägist saart peetakse kõige ilusamaks ja autentsemaks.

Massiturismi on Kefaloniás suudetud vältida ning saart külastavad pigem privaatsust ja rahu hindavad inimesed.

Õhtusöögile lähme armsasse kalurikülla Fiskárdosse, mille pastellvärvides 18. sajandi majad on kobaras sadama ümber. Fiskárdo olla Kefaloniá kõige ilusam küla ja ainus asula, kus säilis peale 1953. aasta maavärinat Veneetsia stiilis arhitektuur.Ei saa öelda, et siin väga rahulik oleks. Jahiomanikud on avastanud selle mereäärse küla võlud. Uhkusega öeldakse, et kõik John Gallianost Jon Bon Jovini on hüpanud siia kaldale, et maitsta mereannipastat Fiskárdos asuvas Tassias. Ega me saa ka halvemad olla. Sõin küll pasta asemel angerjat.Kefaloniá ilust aimu saamiseks soovitatakse vaadata filmi “Kapten Corelli mandoliin” Nicolas Cage´iga peaosas.”

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar